11 czerwca, 2024
aranżacja łazienki

Nowoczesna aranżacja łazienki

Podczas budowy domu czy remontu mieszkania, ogromną wagę przywiązuje się do wyglądu i aranżacji pomieszczeń. Chcemy, żeby salon i sypialnie wyglądały elegancko oraz nowocześnie. Dbamy o to, żeby w kuchni pojawił się zaawansowany technologicznie sprzęt, a rozstaw mebli był poręczny. Warto również zadbać również o to by aranżacja łazienki była nowoczesna i praktyczna.

Jak urządzić łazienkę?

Na co dzień nie spędzamy w łazience zbyt wiele czasu, mimo to warto zadbać, by było to miejsce schludne i praktyczne. Nie jest to przecież pomieszczenie jedynie do mycia się. Często pełni również rolę pralni, suszarni. Jest też miejscem, gdzie robimy makijaż, farbujemy włosy, golimy się itp. Czasem łazienka pełni również funkcję toalety. Często dodatkową trudnością w zagospodarowaniu jest to, że łazienka jest niewielka i trudno dostępna. Dlatego dobra aranżacja łazienki może okazać się sporym wyzwaniem.

Podstawą dobrego planowania jest wybór między wanną i prysznicem, choć istnieją już rozwiązania łączące jedno z drugim. Bardzo ważne jest także zaplanowanie odpowiedniego miejsca dla pralki, tak by była łatwo dostępna. Często spotykanym i dość nowoczesnym rozwiązaniem jest umieszczenie pralki w kuchni. Jest ona wtedy bardziej dostępna, a wcale nie musi być wyeksponowana.

Kolejnym problemem do rozwiązania jest umiejscowienie kosza na brudną bieliznę i odzież. Musimy także znaleźć miejsce na kosmetyki i środki czystości. Taką funkcję może spełniać szafka umieszczona pod umywalką.

Co jeszcze zrobić w trakcie remontu łazienki?

Zostaje jeszcze problem suszenia wypranej odzieży. Szczególnie kiedy łazienka jest niewielka, a w mieszkaniu nie ma innego miejsca, gdzie można urządzić suszarnie. Istnieją jednak odpowiednie systemy rozkładanych drążków, które pojawiają się wyłącznie na czas suszenia prania.

Bardzo ważne jest, żebyśmy odpowiednio dobrali kolory. Z reguły łazienka jest niewielka, dlatego sprawdzą się jasne barwy, odbijające światło płytki i duże lustro, które optycznie powiększy pomieszczenie. Dodatki, modne płytki, nowoczesna armatura i odpowiednie oświetlenie dopełnią całości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *