11 czerwca, 2024
pióra wieczne parker

Pomysł na elegancki, ale nietypowy prezent – dlaczego właśnie pióro?

Osoby, które chodziły do szkoły podstawowej jeszcze w latach 80. XX wieku, pamiętają, że w wielu szkołach praktykowało się naukę pisania piórem. Były to zwykłe pióra na atrament, a przy odrobinie szczęścia na naboje, które łatwo można było wymienić samodzielnie w szkole. Później przyszedł czas długopisów i wreszcie komputerów. Czy w takim świecie jest jeszcze miejsce na pióra wieczne?

Szybko, tanio, powszechnie? A gdzie tu pióro?

Dzięki komputerom każdy może napisać tekst, wydrukować go w dowolnej liczbie tekstów lub przesłać w formie elektronicznej do wielu odbiorców. Na komputerach powstają dzisiaj dokumenty, pisma urzędowe, a nawet pierwopisy książek. Wszak dzięki temu można z łatwością nanosić poprawki, zmieniać całe akapity i dodawać nowe kawałki tekstu do istniejących już treści.

Mimo tych wszystkich wygód są jeszcze sytuacje, gdy przydają się eleganckie i tradycyjne pióra wieczne Parker na atrament. Posługują się nimi np.

 • nauczyciele akademiccy przy wpisywaniu ocen do tradycyjnych indeksów,
 • autorzy i celebryci rozdający autografy lub podpisujący swoje książki i płyty,
 • lekarzy podczas podpisywania dokumentacji pacjentów,
 • prezesi firm np. podczas ważnych spotkań biznesowych.

Dlaczego tak się dzieje? Otóż eleganckie pióro wieczne to wciąż przedmiot dodający prestiżu, dopełniający eleganckiego stroju oraz pozwalający na złożenie ładnego i wyraźnego podpisu. To specyficzny gadżet łączący przeszłość z teraźniejszością i to wciąż o wartości użytkowej. Są osoby, które wciąż lubią piórem nie tylko składać podpis, ale i zapisywać różne rzeczy, jak np. plan pracy, spotkania czy krótkie notatki.

Dlaczego pióro bywa dzisiaj świetnym pomysłem na prezent?

Trzeba pamiętać, że nie chodzi o pióra wykonane z materiałów najniższej jakości, które może w mgnieniu oka odmówić posłuszeństwa. Pióro na prezent powinno być przedmiotem odpowiedniej jakości, estetycznie wykonane, a nawet ze stosownym grawerem personalizującym. Kto i dlaczego powinien wybrać pióro wieczne?

Sporo zależy od:

 • okazji,
 • stanowiska / zawodu obdarowywanego,
 • zainteresowań danej osoby (np. ktoś chce zostać pisarzem).

Dobrymi okazjami do podarowania pióra mogą być:

 • ukończenie studiów (medycznych, prawniczych, humanistycznych, dziennikarskich, ale nie tylko),
 • 18. urodziny,
 • zdanie matury,
 • pożegnanie danego pracownika zmieniającego pracę lub odchodzącego na emeryturę,
 • sukces zawodowy, w tym awans,
 • spełnienie marzenia – np. wydanie pierwszej książki i pierwsze spotkania autorskie.

Dlaczego w wielu sytuacjach to właśnie pióro może się sprawdzić jako podarunek?

Eleganckie pióro na prezent (w wielu przypadkach z grawerem) to przede wszystkim podarunek bardzo gustowny, pełen wdzięku i wrodzonej klasy. Żadna osoba obdarowana piórem nie obrazi się za taki gest, nie zostaną urażone jego uczucia, a już na pewno nie czuje się niedoceniona. Pióro kojarzy się bowiem z jakością – np. z pięknym lub przynajmniej starannym charakterem pisma. Dobrej jakości pióro to artykuł piśmienniczy, który sprawdzi się zawsze i wszędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *