12 czerwca, 2024

Sprzedaż bez kasjera, czyli wszystko o maszynach sprzedających

Jedną z form sprzedaży, którą możemy spotkać w różnych miejscach, jest sprzedaż przy użyciu maszyn sprzedających. Maszyny sprzedające dostrzec możemy m.in w: biurach, szkołach, zakładach pracy, toaletach publicznych, hotelach, stadionach piłkarskich, halach sportowych. W zasadzie wszędzie tam, gdzie są ludzie. Współcześnie urządzenia te mają możliwość dokonywania płatności na różne sposoby. Za zakupiony towar możemy zapłacić gotówką – zarówno bilonem, jak i banknotami, gdyż większość maszyn obsługuje również wydawanie reszty. Użytkownicy kart bankomatowych, czy też kredytowych bez problemu poradzą sobie z maszynami sprzedającymi. Wystarczy, że zbliżą kartę lub włożą i wpiszą pin, a transakcja zostanie szybko zaakceptowana. W niektórych maszynach sprzedających użytkownicy poradzą sobie bez problemu uporają się też z płatnością poprzez BLIK oraz z innymi nowoczesnymi formami płatności jak, chociażby te z użyciem kodów QR.

Z maszyny sprzedającej wyjmij coś.

Maszyny sprzedające Gastrom zostały zaprojektowane z myślą o sprzedaży różnych produktów, a także przeróżnych usług. W wielu miejscach spotkać można maszyny oferujące różnorodne napoje. Wiele z nich to automaty służące do sprzedaży różnych rodzajów kawy, kakao, czy herbaty. Gorące napoje z reguły serwowane są w odpowiednio dostosowanych do ich temperatury kubkach. Inne maszyny sprzedające przystosowane są do sprzedaży napojów zimnych i nalewane są do kubków lub sprzedawane są w butelkach, lub puszkach.

Bardzo popularne jest również zastosowanie automatów sprzedających do sprzedaży batonów, przekąsek, a nawet pakowanych w odpowiednie opakowania kanapek. Przez pewien okres w Polsce popularne były automaty, które służyły sprzedaży mleka. Klient mógł zakupić butelkę, do której nalewane było mleko z automatu lub przyjść ze swoją własną. W ostatnim czasie pojawiły się również maszyny sprzedające oferujące przynęty wędkarskie. Takie maszyny funkcjonują między innymi w miejscowościach mazurskich, gdzie wędkarstwo cieszy się dużą popularnością. Maszyny sprzedające wykorzystywane są również jako automaty do sprzedaży biletów np. w komunikacji miejskiej. Niektórzy przewoźnicy kolejowi, także wykorzystują automaty, aby sprzedawać swoje bilety. Na dużych dworcach kolejowych zdarza się, że automaty zastępują kasy biletowe i oferują bilety różnych przewoźników, a także pozwalają podróżnym na skonfigurowanie połączeń. Za maszyny sprzedające możemy uznać również parkometry, które pozwalają wykupić bilet parkingowy. Działają one na bardzo podobnej zasadzie jak automaty do sprzedaży biletów.

Sprawdź nasz artykuł:

Maszyny sprzedające, to krok w przyszłość.

Maszyny sprzedające są rozwiązaniem, które ma przyszłość. Coraz częściej widzimy w sklepach kasy samoobsługowe. Dla niewielkich sklepów i kiosków automaty sprzedażowe mogą stać się doskonałą alternatywą, jeśli chodzi o sprzedaż części ich asortymentu. Rozwiązanie w postaci automatów sprzedających może pozytywnie wpływać na obniżenie kosztów pracowniczych takich placówek handlowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *